Jdi na obsah Jdi na menu

Podzim 2016 v podání TJ Hvězda Trnovany

20. 11. 2016

Po loňské blamáži, kdy se trnovanská Hvězda zachránila v okresním přeboru jen díky shodě okolností (nikdo z teplického okresu nespadl z 1.B třídy) a získala během celé sezony jen 23 bodů, se čekalo zlepšení a posun směrem nahoru.

Tým posílil Stanislav Pikeš a do týmu se vrátilo 6 ex-hráčů: Lukáš Podhrázský, Marek Uličný, František Frolík, Jakub Zahradníček, Pavel Gotz a Radek Šíp (poslední tři jmenování zasáhli už do bojů v minulé sezoně). Ani příliv několika hráčů nezvýšil tréninkovou morálku, většina týmu před 1. mistrovským zápasem absolvovala jen 2 tréninkové jednoty a v průběhu podzimu se tým nebyl schopen scházet. Trénovalo se jen v pátek, ani tak pravidelně netrénovalo více než 6-8 lidí, což se projevilo v několika zápasech výpadky v druhých poločasech. V průběhu podzimu naše řady rozšiřovali i dorostenci (Lukáš Zoubek, Vít Petrů, Steven Vojáček), i s nimi jsme se většinou scházeli ve 12-14 lidech.

Po podzimní části nám s bilancí 5-0-7 při skóre 22:31 patří desátá pozice (kdyby se počítalo utkání proti Srbicím, byla by naše bilance 6-0-7 při skóre 26:32).

DOMA x VENKU

Zatímco na domácím hřišti jsme byli pány (Kostomlaty 3:1, Hrobčice 3:2, Modlany 3:0, Sobědruhy 1:0, jen Osek 1:5) ,z cizích hřišť jsme toho moc nepřivezli. Venku jsme obrali jen Bílinu, jinak jsme si spíše přiváželi debakly (Háj 1:5, Novosedlice 1:4, Oldřichov 2:4, Hostomice 0:3, Lahošť 2:3). Do venkovních utkání se dá teoreticky počítat i Proboštov, s nímž jsme se střetli v srbickém azylu (1:2)

Bilance Skóre Body
Doma 4-0-2 12:10 (+2) 12
Venku 1-0-5 10:21 (-11) 3

PRVNÍ x DRUHÉ poločasy

V druhých poločasech jsme častokrát odpadli a poztráceli body, což je důsledkem horší fyzické kondice, neboť jsme skoro netrénovali, a když už jsme trénovali, tak v 6 lidech. Kdyby fotbalový zápas trval jen 45 minut, hráli jsme dnes v Oldřichově o půlmistra...

První 7-4-2 18:8 (+10) 25
Druhý 3-1-9 8:26 (-18) 10
Celkem 6-0-7 26:32 (-6) 18

SOBOTY x NEDĚLE x STŘEDY

Většinu utkání jsme odehráli v sobotu, jen dohrávku proti Sobědruhům ve středu a duely proti Bílině a Oldřichovu v neděli.

Bilance Skóre Úspěšnost
Sobota 3-0-6 15:25 (-10) 33%
Neděle 1-0-1 6:6  50%
Středa 1-0-0 1:0 (+1) 100%

UMĚLÁ x PŘÍRODNÍ tráva

Naše kotníky během podzimu trpěly jen dvakrát. V Bílině a kvůli nepříznivému počasí i doma s Proboštovem.

Povrch Bilance Skóre Úspěšnost
Umělá 1-0-1 5:4 (+1) 50%
Přírodní 4-0-6 17:27 (-10) 40%

INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY

1) Nejvytěžovanější hráči: Pouze dva hráči nastoupili do všech utkání (Radovan Simandl a Jan Hlavačka), František Frolík vynechal v rámci trestu utkání proti srbické rezervě. Jen jedno utkání odehráli Jakub Laschek a Steven Vojáček. A jen tři hráči (Radovan Simandl, František Frolík a Jan Hlavačka) překročili hranici 1000 minut.

Steven Vojáček 10

2) Nejlepší střelci: Do soupeřovy svatyně se trefilo 10 střelců, vládne jim sedmibrankový Jan Hlavačka. Kde by byl, kdyby proměnil většinu svých příležitostí?:-) Nekopali jsme ani jednu penaltu, proti nám byly zahrány tři.

Jméno Počet branek
Jan Hlavačka 7
Aleš Pichner 4
Stanislav Pikeš 3
Molnar, Hojka, Petrů, P.Gotz, Desenský 2
Radovan Simandl, Radek Šíp 1

3) Karetní hřísníci: Inkasovali jsme 3 červené karty. Jedna za zmaření soupeřovy branky rukou (František Frolík) , druhá za protesty směrem k asistentovi rozhodčího (Pavel Gotz), třetí za strčení do protihráče (Jakub Zahradníček) a celkem 20 žlutých karet, což je průměrně jen 1,54 karty na zápas.

Jméno Počet karet
Pavel Gotz 2+1
Jakub Zahradníček 2+1
Pichner, Hlavačka, Doležal, Doksanský 2+0

4) Počet nul: Do branky během podzimu nastoupili jen dva brankáři. Zdeněk Smetana 11x, Karel Bachmaier 2x. Jak si vedli?

Jméno Bilance Skóre Úspěšnost Průměr branek Počet nul
Zdeněk Smetana 5-0-5 19:23 50% 2,30 2
Karel Bachmaier 0-0-2 3:8 0% 4,00 0

5) Kdo všechno nastoupil?

Brankáři: Zdeněk Smetana, Karel Bachmaier (2)

Hráči do pole: Jiří Hojka, Jakub Zahradníček, Radovan Simandl, František Frolík, Lukáš Podhrázský, Lukáš Doksanský, Lukáš Zoubek, Ondřej Desenský, Miloš Doležal, Vasil Molnar, Radek Šíp, Pavel Gotz, Vít Petrů, Aleš Pichner, Jan Hlavačka, Marek Uličný, Jakub Laschek, Vedat Mehmeti, Stanislav Pikeš, Jan Barcal (20)

ZAJÍMAVOSTI

1) Branku jsme vstřelili 11 týmům z 12, jen v Hostomicích jsme vyšli střelecky naprázdno.

2) První start za Hvězdu si během podzimu připsali: Vojáček, Laschek, Petrů, Zoubek, Mehmeti, Pikeš. V přátelských utkáních navíc i: Bukovjan, Tichý.

3) Máme druhý nejhorší útok v soutěži (horší jsou jen poslední Novosedlice), naopak pátou nejlepší obranu!

4) Ani jedno ze 13 mistrovských utkání neskončilo remízou, tudíž jsme ani jednou nekopali pokutové kopy.

5) Ani jednou jsme nekopali pokutový kop během utkání.