TJ Oldřichov B 4:2 (3:2) TJ Hvězda Trnovany

20. 11. 2016

B: Desenský, P.Gotz

Naši hráči si dnes odbyli derniéru podzimní části 2016/2017. Bohužel jsme se i tentokrát sešli v okleštěné sestavě (chyběli Zahradníček, Mehmeti, Pikeš, Uličný, Molnar a Petrů) a opět nás čekal velmi podmáčený terén.

Úvodní minuty patřily Oldřichovu. Rozehrávali jsme standardní situaci, Hokjovi se nikdo nenabídl, situaci tedy musel řešit odkopem, jehož důsledkem byl brejk domácích, se kterým si poradil Toth - 1:0. O pár minut později se jeden ze soupeřů prosmýkl mezi třemi hráči Hvězdy, posunul na Schrenka a ten k údivu všech místo přihrávky volil zakončení na přední tyč - 2:0. V tu chvíli nikdo nečekal, že by utkání mělo mít dramatický průběh a že by Hvězda měla být lepším týmem. Ve dvacáté minutě ukázkově rozehrál rohový kop Hlavačka, Desenský se uvolnil a hlavou snížil na 2:1. Pak úřadoval sudí Říha. Po střetu Simandla s Holubem nesmyslně nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Čutík - 3:1. Vzápětí se po faulu Šípa proti nám penalta kopat měla, píšťalka rozhodčího asi v rámci kompenzace zůstala němá. Těsně před pauzou utekl domácí obraně Gotz a nedal brankáři šanci - 3:2. Předposlední poločas tohoto kalendářního roku takto i skončil. Dalo by se čekat, že spokojenější s prvním dějstvím by měli být oldřichovští, jenže ti se mezi sebou strkali a vyhrožovali si...

Druhá půle patřila jen jednomu celku - Trnovanům. Asi největší šanci měl Doležal, před nímž zívala prázdná branka, jenže složitý centr nedokázal usměrnit mezi 3 tyče. Podobně blízko měl k dosažení branky i Šíp, ale ani on nedokázal domácího zaskakujícího brankáře překonat. Po přiťuknutí Bachmaiera se na branku řítil Desenský, i jeho střelu pomocí všech končetin brankář zlikvidoval. Neúspěšná byla i skrumáž se sérií dorážek i hlavičkující Hojka. Stejně tak jsme po odkopech domácího brankáře nevyužili žádný z mnoha rohových kopů...Oldřichov svou jedinou šanci využil a bylo rozhodnuto - 4:2. V závěru jsme hru dost otevřeli, díky čemuž se řítili sami na Smetanu Kerner s Holubem, Kerner nastřelil spojnici břevna a dorážející Holub také orazítkoval břevno. V úplném závěru neprostřelil domácího brankáře ani Frolík a zápas tedy skončil výsledkem 4:2

Po nadějné sérii 3 výher v řadě jsme bohužel poslední tři utkání ZBYTEČNĚ nezvládli a po podzimní části se s bilancí 5-0-7 při skóre 22:31 (kdyby se počítalo i utkání proti Srbicím, tak 6-0-7 a 26:42) krčíme na 10. pozici. Podrobnější hodnocení podzimu v následujícím článku.